W niektórych krajach kamagra nadal będzie na receptę

Kiedy w Europie odchodzi się od wymogu posiadania recepty w celu wykupienia preparatów medycznych opartych na sildenafilu (substancja czynna w kamagrze czy viagrze), na południowej półkuli między innymi w Australii wciąż obowiązują ograniczenia z tym związane. Branża medyczna sprzeciwia się sprzedawaniu takich preparatów bez recepty i co najmniej konsultacji z lekarzem, podpierając to argumentem, że sildenafil jest zbyt silną substancją do samodzielnego stosowania. A racja jak zawsze tkwi gdzieś na środku.

Silna substancja czynna

Nie ma wątpliwości, że to związek o silnym działaniu, jednak odpowiednie dawkowanie zapisane na ulotce uchroniłoby pacjentów przed przedawkowaniem i ubocznymi efektami stosowania. Nawet wykupując preparat na receptę i po wizycie lekarskiej nie ma pewności, że pacjent będzie przestrzegał tych zaleceń. Dodatkowo konieczność posiadani recepty jest dla wielu panów przeszkodzą nie do przejścia ze względu na wstyd i zażenowanie, jakim jest dla nich wizyta u lekarza i przyznanie się do swoich problemów.

Psychiczna bariera

Właśnie z tego powodu kamagra w europejskich krajach jest coraz częściej dostępna bez recepty, ponieważ celem takiego złagodzenia przepisów jest umożliwienie mężczyznom zastosowanie leczniczej terapii bez narażania się na wstydliwą wizytę. W wielu mężczyznach nadal pokutuje przekonanie, że problemy z erekcją są wyłącznie ich winą i niedoskonałością, a opowiadanie o nich nawet lekarzowi staje się psychiczną barierą nie do pokonania. Możliwość zakupu tabletek na erekcję bez recepty to dla nich najczęściej jedyny sposób na leczenie swoich problemów i dolegliwości i szczęśliwe, satysfakcjonujące życie seksualne.

Koncerny mają swoje zdanie

Nie bez znaczenia jest też sam lobbing wielkich koncernów medycznych zajmujących się produkcją leków na potencję. Należy pamiętać, że kamagra chociaż zawiera sildenafil, nie jest uznawana za lek, ale posiada w większości krajów status suplementu diety. Dlatego nie dotyczą ją takie obostrzenia farmakologiczne jak przykładowo viagry również opartej na sildenafilu. Dopuszczenie w Australii kamagry do zakupu bez recepty oznaczałoby poważną konkurencję dla koncernów specjalizujących się w viagrze.

Prognozy na przyszłość

Na szczęście wiele wskazuje na to, że niedługo również w krajach niedopuszczających do zakupu środków na potencję bez recepty, zmieni się przekonanie co do takich regulacji. Zdrowie pacjentów i umożliwienie im swobodnego dostępu do substancji pomagających im w życiu i poprawiających komfort psychiczny oraz życie seksualne wydaje się wygrywać z lobbingiem wielkich firm farmaceutycznych i naciskiem na polityków.

Źródło informacji: https://viagra.edu.pl/kamagra.html