Prostata, a problemy z potencją

Czy to oznaka prostaty

Okazuje się, że problemy z erekcją mogą oznaczać chorobę prostaty. Mężczyźni zdecydowanie zbyt rzadko decydują się na odwiedzenie urologa. Gdy się już zjawią, to najczęściej jest niestety już za późno. Gruczoł krokowy, stercz czy też prostata to nazwy różne na ten sam męski narząd. Ma on wielkość jakby kasztana i okala moczową cewkę. Z gruczołu krokowego wydzielany jest płyn. On razem z plemnikami tworzy spermę. Sprawia, że jest naprawdę bardzo płynna. Z wiekiem również się powiększa. Pomimo, że jest to proces naturalny, to może on jednak mieć wpływ na samo ograniczenie naszego strumienia moczu.

Jak często

Rozrost stercza łagodny tak często występuje, że się mówi, że gdyby panowie żyli na świecie wystarczająco długo, to absolutnie każdy by tego doświadczył na własnej skórze. Powiększenie niewielkie prostaty występuje także u panów, którzy ukończyli czterdziesty rok życia, a u więcej niż dziewięćdziesięciu procent osób po osiemdziesiątym roku życia. Rozrost łagodny prostaty powoduje znaczne zwiększenie jej rozmiarów. Doprowadza to czasem do zwężenia się moczowej cewki. To jest dużą przeszkodą dla odpływu naszego moczu. Musimy mieć świadomość, że zastój moczy to może być przyczyna bardzo groźnych chorób pęcherza oraz nerek. Problemem innego rodzaju, który prostatę dotyka to zapalenie krokowego gruczołu.

Zapalenie krokowego gruczołu

Zapalenie przewlekłe krokowego gruczołu to bardzo częsta dolegliwość u mężczyzn. Stan zapalny powoduje dużo częstsze oraz także bardzo często bolesne oddawanie moczu. Tymże objawom towarzyszyć może ból w części dolnej pleców, gorączka czy też ból jąder, pachwiny lub krocza. Zapalny stan wpływać może na dużo mniejsze zainteresowanie seksualnym życiem czy też osiągnięcie lub utrzymanie tak długo erekcji, jak jest to potrzebne dla stosunku satysfakcjonującego. Zapalenie ostre krokowego gruczoły zdarza się o wiele rzadziej. Objawy są jednak o wiele bardziej nasilone. Każde ze schorzeń czy to przewlekłe czy też ostre zapalenia krokowego gruczołu bardzo łatwo jest niestety pomylić z infekcjami dróg dolnych moczowych.

Na potencję odpowiednie tabletki

Świat poszedł do przodu i w aptekach mamy dostępnych całą masę tabletek, które pomogą nam zwalczyć problemy z potencją. O co dokładnie chodzi? Chodzi o nic innego jak o takie tabletki jak Kamagra oraz Viagra. Tabletki te cieszą się ogromną popularnością. Oba leki są dostępne na receptę. Na chwilę obecną jednak chyba przeważa lek Kamagra.


Źródło: https://www.aptekakamagra.pl/